Ljubav je hemija

LjUBAV JE HEMIJA

Dana 10.februara odjeljenja VIIIb i VIIIc bila su domaćini uvaženim gostima iz Centra za ekotoksikoloska ispitivanja iz Podgorice. Tokom dva školska časa dr Dejan Jančic i gospođa Željka Bulatovic, dipl. hemičarka, su na pristupačan i zanimljiv način pokazali da hemija ne mora biti bauk, već da može biti magija...

Nizom ogleda ( hemijski vulkan, slonovska pasta za zube, paljenje novca, razdvajanje supstanci po polarnosti, reakcije kalijum permanganata sa različitim supstancama) učenicima je približen svijet hemije kao nauke i

njene prisutnosti u svakodnevnom životu.

Poslije ovog predavanja, u kome su učenici i uživali i učestvovali, ali i pokazali sta su već naučili od svoje nastavnice Ljiljane Ćetkovic, sigurni su da hemija nije samo niz komplikovanih formula, već mnogo više: i vazduh i voda, hrana i lijek, higijena i kozmetika, industrija i tehnologija...Hemija je svuda. Ponekad i u srcu. Tad se zove ljubav.