Dan ljubavi, 14. februar

Učenici VII b i njihov nastavnik matematike Milan Rosandić obilježili Dan ljubavi- 14.februar na poseban način: crvene majice, dekorisana učionica, grupni rad, četiri srca na tabli i naravno zadatak- i to trougao.

U neobičnoj atmosferi oglednog časa, punoj topline, matematika oživljava i pretvara se u melodiju broja pi i ljubavnu priču iskazanu linijama i brojevima..

Čas pun poetskog nadahnuca, u kome se samo dotaknu tangenta i kriva, čeznu asimptota i njene funkcije i nikad se ne dodirnu paralele...

Izuzetno motivisani i ohrabreni učenici rešavaju isti zadatak za koji dobijaju “različita” rješenja- konstruisati četiri značajne tačke trougla - za svako srce na tabli. Nastavnik nad njima bdije, podstiče ih i uliva im samopouzdanje.

Ostavljamo ovu neobičnu družinu koja ruši stereotipe i predrasude o matematici i stvara jos jednu divnu uspomenu svoga djetinjstva i školovanja.