Извјештај са излета

Извјештај са излета изведеног 27.10. 2022.

Дана 27.10.2022.год. ученици првог разреда имали су излет до оближњег Карађорђевог парка, мјеста одмора и рекреације, у оквиру исхода из Природе и друштва - Промјене на биљкама и животињама у вези са годишњим планом.

На путу до парка, пролазећи поред ријеке Рибнице, у оквиру сарадње са Локалном заједницом и у корелацији са предметом Ликовна култура, посјетили смо и Галерију недавно реконструисане Куслеове куће, архитектонског бисера нашег града. Кућа је изграђена почетком XX вијека и једна је од најстаријих у нашем граду. Припадала је првом доктору у тадашњој Подгорици, др Ристу Куслеву, који је касније кућу поклонио Главном граду.

Дјеца су имала прилику да посматрају тренутну поставку склуптура, рађених у глини, студената Факултета ликовних умјетности са Цетиња.

У парку су посматрали промјене на биљкама, изабрали своје дрво на којем ће пратити промјене током годишњих доба, ослушкивали и упоређивали звуке које су чули у парку са звуцима које смо могли чути на путу до парка.

Први излет наших првака био је едукативно-рекреативног карактера, спој лијепог и корисног. Једва чекамо сљедећи!

Ученице, ученици и учитељице првог разреда