Дана 23.09.2022. године ученици II разреда са својим учитељицама: Снежаном Леовац, Јеленом Бурић, Невенком Бјелицом, Снежаном Жугић и Драганом Перковић били су у посјети ватрогасној станици и спасиоцима!

Дјеца су била веома узбуђена и срећна што уживо сријећу хероје који се боре против пожара, не штедећи себе. Своје велико срце показали су и приликом ове посјете, посвећујући пажњу сваком малишану. Дјеца су могла да виде опрему која се користи приликом гашења пожара, али је највише пажње привукло ватрогасно возило којим су могли да се провозају. Уживали су, али и научили колико је ова служба вазна свима нама. Знаће да кад год чују сирену, ови храбри људи иду у борбу са ватреном стихијом, али и у борбу за спас људских живота и имовине.

Ученице и ученици су постављали много питања, а домаћини љубазно одговарали на свако од њих. Нарочито је важно што су научили телефонски број ове службе, а то је 123.

Захваљујемо се на гостопримству нашим домаћинима, богатији за нове успомене.