Čuvajmo planetu

Obilježavanje Dana planete Zemlje u novim okolnostima je imalo posebnu notu ozbiljnosti i svjesnosti o problemima kojima se ljudi nedovoljno bave. Svjesni da njihova budućnost zavisi i od odnosa prema prirodi učenici poručuju svima da su spremni da sačuvaju planetu. Kod učenika starijih razreda nastalo je mnoštvo kreativnih i maštovitih likovnih radova, foto kolaža, ozbiljnih i edukativnih prezentacija.

Mali ekolozi iz III razreda su nastavili tradiciju obilježavanja Dana planete Zemlje.

Potrudili su se da kroz niz zanimljivih individualnih aktivnosti poruče da nijesu zaboravili na ovaj važan datum. Osim stihova pjesme „Molitva zemlji“, slikanja i pravljenja gline od prirodnih materijala, pokazuju kako brinu o biljkama u svojim dvorištima i na terasama.

Učenici su i na ovaj način pokazali da ekolozi ostaju ekolozi bez obzira na okolnosti.

1. Dan planete Zemlje
  2. Korona