Zajedno protiv droge

Učenici osmog razreda imali su priliku da u petak 7. oktobra prisustvuju korisnom predavanju na temu narkomanija. Ovaj ozbiljan društveni problem označen je kao veoma važen. Iz udruženja "Pčelica" su pokrenuli posjete školama u kojima praktičnu prezentaciju uzroka i posljedica narkomanije. Svoju nesebičnu pomoć pružili su iz MUP-a Crne Gore.

wp_20161007_008 wp_20161007_006

Droga izaziva mnoge probleme prije svega neuspjeh u škloi, sportu, životu uopšte, probleme sa policijom,  Loše odnose sa prijateljima i porodicom, zavisnost, na kraju narkomanija uvijek ima tragičan ishod. Narkomanija počinje kaozadovoljstvo, traje kao bolest, a najčešće se završava smrću!

wp_20161007_001 wp_20161007_003

Opasno je uzeti drogu i jedan jedini put, put u ovisnost započinje prvom dozom. Zato smo na pitanje koja je vrsta droge najopasnija, dobili odgovor da je to ona droga koja se uzme prvi put.

Reporteri: Ivana Radović i Elmina Purišić VIII-b

2 Komentara on Zajedno protiv droge