U Osnovnoj školi ''21. maj'' održana je svečanost povodom Dana škole. Škola je proslavila šest godina postojanja. Lijepo osmišljen  program bio je posvećen i obilježavanju jubileja deset godina obnove nezavisnosti Crne Gore.Proslavu je otvorio hor koji je na početku, nakon himne, otpjevao numeru ,,Otvorena za sve”. Uslijedio je splet rodoljubive poezije, mogle su se čuti  i numere ,Sivi soko”, ,,Cvijet u kamenu” i ,,Poljem se vije”. Učenici su recitovali  i ,,Kare Šabanove” Aleksandra Lesa Ivanovića i Njegoševe ,,Poslanice”. Direktorica Zdenka Mišković i ministar prosvjete Predrag Bošković pozdravili su sve goste, učenicima i zaposlenima škole čestitali praznik, a svim građanima naše lijepe domovine Dan nezavisnosti.
Učenici Osnovne škole ,,Drago Milović” iz Tivta  uljepšali su naš program  odlomcima iz ,,Novele od ljubavi” Stevana Koprivice, KUD ,,Nikola Đurković” izveo je "Bokeljsko kolo", a učenici OŠ ,,Dobrislav Đedo Perunović” iz Bogetića odrecitovali su  pjesmu ,,Ostrog” i izveli "crnogorsko kolo". Ovaj program ispratili su aplauzi mnogobrojnih zvanica. Da naša škola ima korektnu saradnju sa ostalim vaspitno-obrazovnim ustanovama pokazalo je prisustvo direktora i nastavnika iz većine podgoričkih srednjih i osnovnih škola.

Nakon programa pripremljen je koktel za sve zvanice.
Reporter, Ivana Radović VII-b
f g h jj k d ss