U budućnost punom parom

Podgorica, 12. mart 2016.

Naša škola je u subotu bila domaćin jedne izvanredne manifestacije koja se već treću godinu održava u našem gradu. Radi se o taklmičenju osnovaca u svijetu robotike First Lego League.
Naša škola je bila domaćin po prvi put. Takmičilo se 12 škola, po jedan tim iz svake škole. Program je otvorio hor i plesna grupa Osnovne škole ,,21.maj''. Poslije toga svaki tim je raspoređen po učionicima da bi sastavio svoga robota.  Na kraju poslije vrijednog rada i prezentacije šta koji robot "zna",  pobjedu je odnio tim Osnovne škole ,,Pavle Rovinski''.

Mi smo pokazali da se u našoj "kući" gosti mogu lijepo osjećati, a kao pravi domaćini pobjedi naših drugara iskreno smo se radovali. Jedva čekamo da se družimo ponovo.

image_3 image_5 image_6 image108 8 09 9