KUĆE IZ PROŠLOSTI

U četvrtak, 10. 12. 2015. učenici četvrtog razreda obišli su Staru varoš kako bi mogli pogledati eksterijer i enterijer građevina stare Podgorice i na taj način povezati teorijska znanja iz poznavanja društva sa praksom.

a  j

Učenici su obišli stare kuće i građevine u blizini škole: Drač, Stara varoš - Sahat kula, kuća Rista Stijovića, kuća Čubranovića - najstarija kuća u Podgorici.

d  ć  f  g

l k h  č

Uočavali su materijale od kojih su građene, veličinu, spratnost, eksterijer tih građevina. Zahvaljujući ljubaznim domaćinima vidjeli smo i djelove enterijera najstarije kuće (koji su samo djelimično očuvani kao svjedoci prošlosti).

Zatim su to što su vidjeli upoređivali sa današnjim materijalima i enterijerima.

AKTIV   IV razreda