MODNE KREACIJE ALISE ISAKOVIĆ

20151210_103418 (1)    20151210_112127    20151210_112150

Povodom Dana ljudskih prava, 10. decembra u OŠ ,,21. maj“ otvorena je izložba modnih kreacija Alise Isaković, učenice IX-A. Izloženi su Alisini crteži, a u saradnji sa Hemijskom školom, sašivena je haljina koju je Alisa kreirala. U šivenju se naročito angažovala profesorica praktične nastave, Marija Stanković.

20151210_112138 (2)

Otvaranje izložbe ostavilo je jak utisak na gledaoce. Izlazak Alise u njenoj kreaciji je doveo atmosferu do vrhunca. Nakon toga naša kreatorka je dala kratak intervju, rekavši da će nam pomagati u pripremi za polumatursko veče.

Alisa Isaković je rođena 06.01.2001. godine u Podgorici. Njen talenat za crtanje i kreiranje je došao do izražaja još u ranom djetinjstvu, kada se nije odvajala od sveske i materijala za crtanje. Koristila je razne tehnike, pravila predmete od papira i drugih materijala.

U vrtiću je njena kreativnost ostala zapažena, da bi kasnije u školi nastavila da iznenađuje i zadivljuje svojim idejama. Prepoznatljiva je po neobičnom stilu odijevanja, a srećna zbog slobode koju ima, da i na taj način pokaže svoju originalnost.

Alisini radovi, neobičnih oblika i vedrih boja, nagovještavaju ljepotu njene unutrašnje prirode. Najviše je inspirisana raskošnim haljinama princeza, a takođe voli da kreira ukrase i nakit. Sanja da bude velika dizajnerka.

Alisa je djevojčica sa posebnim obrazovnim potrebama i pohađa nastavu po individualnom programu. Vjerujemo da će njen talenat i dalje dolaziti do izražaja i da će imati jednake mogućnosti da ga pokaže.

Reporteri VIII razreda:

Iva Brajković i Ana Bašanović