Višestruko talentovan!

sl11

DEJAN BALETIĆ (15 godina) je odličan učenik IX razreda OŠ”21.MAJ”. Pored redovne, Dejan pohađa i VI razred Niže Muzičke škole “Vasa Pavić”- odsjek harmonika.

Tokom školovanja pokazao je da je izuzetno talentovano, oštroumno i svestrano dijete, uspješno na svim poljima ( slikar, glumac,muzičar, matemetičar, šahista, sportista).

Dejan je 2008.godine, u organizaciji Dječijeg Saveza Podgorica i NVO “Djetinjstvo” proglašen za “SVESTRANO DIJETE GODINE”. Bio je član Likovnog ateljea “Tačka” sedam godina. Imao je dvije kolektivne izložbe slika u Galeriji Kuslevova kuća (2008, 2009) i tri samostalne izložbe ( 2010, 2012, 2014), od kojih dvije u svojoj školi i jednu u KIC-u “Budo Tomović”. Dejan uvijek razmišlja o simetriji i harmoniji. Njegovi pejzaži nose lirski, emotivni ritam. Preciznost definisanja prisutna je na portretima, mrtvim prirodama i pejzažima. Njegovi radovi prikazuju sopstveni život i intimni pogled na svijet.

Već osam godina trenira košarku u KK”Junior”; od 2014. godine član je KK”Joker” (do sada ima dvije zlatne i jednu bronzanu medalju).

Bio je član ŠK ”Buducnost”, a od 2012/13. član ŠK ”Dijagonale”, gdje takođe ima dvije bronzane medelje sa državnih takmičenja.

Kao učenik Muzičke škole, angažovan je od strane Crnogorskog Narodnog Pozorišta da glumi u pozorišnoj predstavi ”Post scriptum”, u adaptaciji i režiji Varje Djukić, rađenoj po djelima Danila Kiša. Imao je preko dvadeset izvođenja u CNP-u, sa istom gostovao na Festivalu u Podgorici i BITEF-u u Narodnom Pozorištu u Beogradu (2013).

Tokom 2013/14.godine učestvovao je u radionicama koje vodi glumica Varja Đukic u predstavi “San ljetne noći”. Ove školske godine učestvuje u predstavi “Romeo i Julija” sa kojom će se pojaviti na nekom od naših Festivala u Crnoj Gori.

sl12

Da je Dejan vrijedan stvaralac, talentovan i nadasve uspješan, govori i podatak da je nekoliko puta bio korisnik stipendije najtalentovanijim učenicima:

Školske 2008.godine - Svestrano dijete godine

• Školske 2008.godine -Međunarodni konkurs ”Susreti pod starom maslinom” - III mjesto za grupnu kolekciju radova

• Školske 2010-2011.godine - korisnik stipendije najtalentovanijim učenicima iz najsiromašnijih porodica zaposlenih u prosvjeti

• Školske 2011/2012.godine - korisnik stipendije Ministarstva prosvjete i nauke

• Školske 2012/2013. godine korisnik godišnje nagrade iz oblasti nauke, umjetnosti i sporta- Fondacije ” Rastemo zajedno”, Komercijalne banke AD Budva

• Školske 2013/2014.godine korisnik godišnje nagrade iz oblasti nauke, umjetnosti i sporta – Fondacije ”Rastemo zajedno” , Komercijalne banke AD Budva

• Školske 2013/2014.godine – III mjesto na Likovnoj koloniji ( OŠ ’’21.maj’’)

• Školske 2011/2012.godine – nagrađen krstarenjem za učešće na nagradnom konkursu povodom 80- godišnjice Školskog broda ’’Jadran’’. . .

2011…...........................III mjesto na Državnom takmičenju u šahu

2012…...........................III mjesto na Opštinskom takmičenju u šahu

2012…...........................III mjesto na finalnom turniru za pionire u košarci

2013…………………...I mjesto na finalnom turniru za pionire u košarci

2008…………………...Kolektivna izložba slika-  Kuslevova kuća

2009……………………Kolektivna izložba slika -  Kuslevova kuća

2010……………………Samostalna izložba slika -  OŠ’21.maj”

2012……………………Samostalna izložba slika - KIC”Budo Tomović”

2014……………………Samostalna izložba slika -  OŠ”21.maj”.

Nagrađivan na školskim takmičenjima i radovi objavljivani u školskim časopisima i dnevnim novinama.

???????????????????????? ????????????????????????