Обиљежили смо Дан инклузије

ОБИЉЕЖИЛИ СМО ДАН ИНКЛУЗИЈЕ

Поводом 11. октобра, Дана инклузије, Савјет Европе је организовао свечаност, којој је допринијела и наша школа. На прославу смо дошли са транспарентом „УВАЖАВАЊЕ РАЗЛИЧИТОСТИ ЈЕ БИТИ ПОЗВАН НА ЖУРКУ. ИНКЛУЗИЈА ЈЕ БИТИ ПОЗВАН И НА ПЛЕС.“ Дио нашег представљања су биле и поруке подршке („Забавно је разликовати се“, „Ту сам за тебе“, „Ти си уникат“) и ријечи које означавају инклузивне вриједности (толеранција, повјерење, ослонац), којима смо украсили наше главе, тијела... Имали смо свој штанд, на којем смо изложили дидактички материјал који су ученици раније израђивали у оквиру наставе предузетништва, као и фотографије појединих инклузивних активности које су се одржавале у нашој школи. Штанд је такође био украшен порукама подршке, које су осмислиле и израдиле ученице деветог разреда. Остаје нам да се питамо да ли ће поруке подршке и вриједности бити само украси којима се китимо, или ће заиста бити дио нашег живота и одражавати се у нашем опхођењу према другима...

Ученици који су учествовали у припремама и презентовању су: Далиа Бокрош, Дариа Бокрош, Љубица Пејаковић, Елмедина Ибрахим, Емина Бериша, Дуња Прелевић, Мања Перић, Ива Никчевић, Милена Вујисић, Василије Перовић, Хана Герина.