Kreativni prvačići

Kako bi doprinijeli stvaranju prijatne atmosfere u učionici koja se temelji na iskrenosti, saradnji, povjerenju i drugarstvu, učenici odjeljenja      I-e pravili su satove osjećanja. Umjesto brojeva satove krase likovi koji predstavljaju određene emocije.

"Kao i većina satova i naši satovi imaju kazaljke. Mala kazaljka pokazuje kako se neko osjeća, a velika kako bismo mi željeli da se on osjeća. Razgovorom zajednički rješavamo nesuglasice, saznajemo šta je uzrokovalo neki postupak i činimo da se naši drugari osjećaju ljepše i ponašaju bolje. Uz mnogo ljubavi, razumijevanja, zajedničkih rješenja i topline lako dođemo  do željenog cilja i stvaramo temelj za prava i iskrena prijateljstva", objasnili su nam.

U izradi satova učenicima su pomogle učiteljica Snežana Leovac i vaspitačica Mirjana Đurić.

IMG_1519   IMG_1527   IMG_1529

Više fotografija možete pogledati u foto galeriji "Kreativni prvačići".