IZVJEŠTAJ SA UGLEDNOG ČASA LIKOVNE KULTURE (prvi razred)

Dana 17. novembra 2016. godine učiteljica Rada Perović je u saradnji sa vaspitačicom Rankom Mićović održala ugledni čas likovne kulture u odjeljenju I-e.
Operativni cilj časa je bio da se učenici upoznaju sa jednostavnim načinom otiskivanja pečata, da se ukaže na mogućnost umnožavanja i korišćenja više boja prilikom pravljenja otiska.
Na času su bili zastupljeni individualni, frontalni i grupni oblik rada kroz metodu razgovora i demonstraciju. Učiteljice su koristile savremena nastavna sredstva (kompjuter,tv, slikovne stikere) da bi animirale i zainteresovale djecu i pri tom ostvarile odličnu korelaciju sa: muzičkom kulturom (pjesma), prirodom i društvom (godišnje doba jesen) i jezikom (kultura govora).

Aktiv I-og razreda

2 3 4