PROJEKTNI RAD IZ POZNAVANJA DRUŠTVA UČENIKA V RAZREDA

U okviru projektnog rada iz Poznavanja društva koji je trajao tri mjeseca učenici V razreda su istraživali veoma daleku, daleku i blisku prošlost našeg grada (Podgorice). Podijeljeni u grupama, svi članovi grupa su doprinijeli ukupnom projektu, a vođe grupa su imale sluha za različite prijedloge poštujući sve članove grupe.

Teme su bile različite:

• simboli grada
  • predmeti koji su se koristili u svakodnevnoj upotrebi
  • prevozna sredstva
  • igre koje su djeca igrala
  • položaj djece u porodici
  • arhitektura grada…
  • šta je novo u Podgorici.

Djeca su prikupljala materijale obilazeći muzeje, tražeći stare novine i časopise, koristeći knjige koje govore o prošlosti, posmatrajući stare zgrade i predmete, pretražujući internet, koristeći stečenja znanja.

Rezultate rada su predstavili na više načina. Pored teksta koristili su fotografije, prezentacije, brošure, hamer, kopirane djelove knjiga, novina i časopisa.

Iznijeli su svoja mišljenja o rezultatima, odnosno saznanjima do kojih su došli, teškoćama na koje su nailazili tokom rada, kao i zahvalnost onima koji su im pružili podršku.

Spremno su dočekali datum kada su uspješno prezentovali izvještaje istraživačkog rada.

ž ć l k

Predmetni nastavnik,