Sedmaci i osmaci u Dodest-u

Dana 29. marta 2016. godine učenici  VII I VIII razreda sa razrednim starješinama uputiili su se prema Gradskom pozorištu. Ni kiša koja je padala nije spriječila učenike da odu i odgledaju predstavu ,,Kinez’’. U sali Dodest-a vladala je fantastična atmosfera. Tada su na scenu stupili glumci: Jelena Simić, Emir Ćatović i Goran Slavić, a značajno učešće imao je i Dječji hor “Zvjezdice” . Pitali smo i učenike šta misle o predstavi:

,,Predstava je bila odlična. Očekivanja su opravdana”.
,,Predstava je bila toliko dobra da sam zamalo zaplakala na kraju. Glumci su dali sve od sebe i maksimalno su se potrudili.”
Reditelji su se potrudili da ovu predstavu učine smješnijom i da djeci dočaraju kakav je današnji svijet. Sa profesionalnim glumcima, rekvizitima, maskama i muzikom uspjeli su da prikažu da je svijet sačinjen od različitosti koje moramo uvažavati. Tokom cijele predstave djeca su se smijala i naravno uživala.

Elmina Purišić VII- b

ZXC ZXC2 ZXC5