Izlet na Grahovo

U petak 18. 05. 2015. godine za 38 učenika osmog razreda organizovan je izlet na Grahovo.

U sklopu putovanja posjetili su botaničku baštu ''Arboretum''. Na njih su budno pazile nastavnice: Slavica Matanović, nastavnica biologije, pripravnica iz biologije Aleksandra Rakočević i nastavnica crnogorskog Veronika Rutović. Tamo je učenike dočekao vodič koji ih je uveo u baštu  i otkrio im tajne gajenja raznih biljaka. U vrtu su mogli vidjeli pojedine egzotične vrste drveća koje do sada nijesu zabilježene u Crnoj Gori.

Nakon Grahova učenici su posjetili Krupačko jezero gdje su uživali u pravom prirodnom bogatstvu. Šetali su  pored jezera i razgledali netaknutu prirodu. Sve je posebno  oduševila čistoća jezera jer se u današnje vrijeme sve manje i manje srijećemo sa tako očuvanom prirodom.

U povratku su obišli u manastir Svetog Vasilija, naše najveće svetilište.

U Podgoricu su se vratili u 15.00.

Reporteri,

Marković Dajana i Brajković Iva VIII-b