Najznačajniji kulturni spomenici Italije

Najznačajniji kulturni spomenici Italije naziv je prezentacije koju su pripremili učenici VII razreda za čas italijanskog jezika.

Italija zauzima prvo mjesto na listi Uneskove svjetske baštine sa brojnim lokalitetima izuzetnog istorijskog, umjetničkog i kulturnog značaja. Na listi se nalaze i istorijski centri Firence i Rima, gradovi Verona, Piza i Venecija. Upravo ovi gradovi su predstavljeni kao put kroz vrijeme od svjedočanstva antičkog Rima i vizantijskog uticaja do harmonije renesanse, od raznih dominacija do novije istorije.

Učenici koji su učestvovali u projektu su:

VIIa   - Anica Dučić, Tea Pupović, Ljubica Šoljaga, Milena Pavićević, Eldin Striković I Đorđe Marković

VIIb - Iva Brajković, Ana Bašanović, Vuk Raičković, Nikola Žugić, Dajana Marković i Andrijana Radosavljević

VIIc - Pavle Krivokapić i David Sič

Prezentacija o Veneciji: Venecija-David Sič  Video: Vodič kroz Rim-Dajana Marković i Andrijana Radosavljević

sl2 sl3 sl1