Усељењем у нову школску зграду, обезбијеђен је одговарајући простор за ову намјену и у функционалном и у естетском смислу. Школска библиотека тренутно располаже са око 8400 књига (школска лектира, струћна литература, периодика, белетристика, уџбеници, школски часописи). Књижни фонд се обнавља у складу са потребама корисника. У плану је скоро формирање читаонице гдје би ученици у прикладном амбијенту, читали омиљену литературу или електронским путем слали кратке књижевне приказе на различите теме, уживали и проводили квалитетно вријеме. На овај начин би се вјероватно оствариле тежње скоро свих школских библиотека да се дјеца врате класичној књижевности, јер је књига потиснута у други план. А то је једна од највећих грешака јер се читање књиге, па и само њено држање у руци не може ничим замијенити.